Club fondat în anul 1932
Prima denumire:
"Guttenbrunner  Sportverein"
Tradiția continuă.
  004 (0)731. 041. 997

1966

1982

2018

2020

SEZON 2023-2024
   
ajf Placeholder image SântanaCurtici Felnac Glogovaţ Păuliş Simand UTA II


      LIGA 4- ED. 2023 - 24

Liga IV - Ed. 2023-2024
Meciurile etapei nr. 3 (02.09..2023)
Viitorul Arad 2 : 2 Victoria Felnac

Sâmbătă 02.09.2023 ora 11:00   Stadion Sânleani

Kocsis Robert 40'
Pașcu Ioan 88'
Pasăre Alexandru 31'
Drîglă Robert 36'

Arbitrii: Nicoraș Ionuț - Galuti Sergiu, Iovescu Paul.   Observatori: Biro Gabor Oliver, Nedelea Marian.

Păulișana Păuliș 4 : 2 Victoria Zăbrani

Sâmbătă 02.09.2023 ora 11:00   Stadion "Otto Grefner" din Șiria

Varga Paul 29'
Brândușe Flavius 59' 63'
Moldovan Cristian 85'
Maxim Nenad 27' 48'

Arbitrii: Mako Andrei Sebastian - Arsa Emil, Naghi Remus Ionuț.   Observatori: Apătean Adrian, Pește Bogdan Dumitru.

CS.Beliu 5 : 0 ACS ACB Ineu

Sâmbătă 02.09.2023 ora 11:00   Stadion Beliu

Băd Flavius 10'
Purtan Octavian 47'
Onoc Dorian 50'
Rusu Bogdan 56'
Cohan Catalin 66'
-

Arbitrii: Coroban Cristian Ionel - Hărduț Gabriel Dumitru, Boit Dorin.   Observatori: Buda Leontin, Mako Andras.

Athletico Vinga 0 : 4 Unirea Sântana

Sâmbătă 02.09.2023 ora 11:00   Stadion Mailat

- Filimon Vlad 1' 41'
Trabalka Kevin 64' 76'

Arbitrii: Bîtea Radu Bogdan - Vesa Pavel, Mateuț Călin.  Observatori: Tănăsescu Romulus Cristian, Sfăt Gheorghe.

Voința Macea 0 : 2Glogovaț 2013

Sâmbătă 02.09.2023 ora 17:00   Stadion Macea

- Ianc Sergiu 43'
Păulin Daniel 72'

Arbitrii: Deac Ionel Alin - Pătroi Ciprian, Dascău Ovidiu.  Observatori: Toderici Mircea, Scridon Daniel.

Frontiera Curtici 2004 4 : 1 Victoria Nădlac

Sâmbătă 02.09.2023 ora 17:00   Stadion Curtici

Prică Denis 29'
Avrămuțiu Remus 36' 77'
Deta Rareș 87'
Luculescu Claudiu 81'

Arbitrii: Jurcă Tudor Florin - Mihoc Alina, Sirban Ionuț.  Observatori: Tiulea Cornelius, Coman Ovidiu.

Național Sebiș 1 : 4Podgoria Pâncota

Sâmbătă 02.09.2023 ora 17:00   Stadion National

Florea David 45'
Vențel Ioan (Autogool! 88')
Șulea Andrei 48'
Bălăban Ionel 50'
Cotoc Claudiu Beniamin 83'

Arbitrii: Vasi Alexandru Iulian - Șușca Andreea, Pantea Sebastian.  Observatori: Ologeanu Dan, Jușcă Teodor.


  În această etapă echipa Șoimii Șimand stă !

CLASAMENT


 Clasament: Et.nr. 3 - Sezon 2023-24 -

Loc Echipa M V E Î G Dif-G P
1
Frontiera Curtici
3 3 0 0 11-4 7 9
2
Păulișana Păuliș
3 3 0 0 9-3 6 9
2
Viitorul Arad
3 2 1 0 6-3 3 7
4
CS. Beliu
3 2 0 1 9-4 5 6
5
Unirea Sîntana
3 2 0 1 8-3 5 6
6
Podgoria Pâncota
3 2 0 1 7-4 3 6
7
Glogovăț 2013
3 2 0 1 3-2 1 6
8
Șoimii Șimand
2 1 1 0 7-2 5 4
9
Athletico Vinga
3 1 0 2 3-5 -2 3
10
Victoria Nădlac
3 1 0 2 4-8 -4 3
11
Victoria Felnac
3 0 1 2 4-8 -4 1
12
ACB Ineu
3 0 1 2 2-9 -7 1
13
Voința Macea
3 0 0 3 1-6 -5 0
14
Național Sebiș
2 0 0 2 2-8 -6 0
15
Victoria Zăbrani
2 0 0 2 2-9 -7 0


PRIMĂRIA ȘI CONSILIUL LOCAL ZĂBRANI SUSȚINE CLUBUL SPORTIV VICTORIA