ajf Placeholder image SântanaCurtici Zabrani Felnac Glogovaţ Păuliş Simand UTA II
LIGA IV - EDIŢIA 2011 - 2012 : Etapa - 34 (ultima)
Victoria Zăbrani - Semlecana Semlac 4 : 4 (1-2)
Patricia Pașca Iunie 09. 2012 09:24
Vineri 08 Iunie 2012, ora 18:00 - Zăbrani; Stadionul "Josef Scheirich" Spectatori: 70-80

Egal în ultima etapă...

La scurt timp după fluierul de start, în minutul 3, Pei Codrin înscrie primul gol al meciului, trecând pur şi simplu prin apărarea Zăbraniului.

Din dorinţa de a-şi ţine echipa în joc, Talpaş şutează puternic de la distanţă dar portarul Semlacanei reuşeşte să scoată cu greu mingea de sub transversala porţii şi o trimite în corner. În minutul 18 Nica Ionel înscrie al doilea gol pentru Semlac iar cinci minute mai târziu, Victoria Zăbrani rămâne în inferioritate numerică. După ce primeşte galben pentru un fault dur, lui Ungur i se arată cartonaşul roşu pentru proteste iar centralul îi arată drumul spre vestiare.

În minutul 30, acelaşi Talpaş îşi încearcă din nou norocul şi înscrie primul gol al zăbrănenilor. Prima repriza să încheie cu scorul de 1-2.

Încă din primul minut al celei de-a doua reprize, Cameniţă face o primă schimbare. Îl scoate pe Talpaş de pe teren şi îl introduce în joc pe Rancu. Două minute mai târziu Hodan aduce egalarea.

În minutul 59, după ce scapă singur cu portarul, Schmidt înscrie golul de 3-2 şi totul arăta ca Victoria Zăbrani încă mai era în cărţile ligii a patra.

În minutul 64 Gabor ratează o ocazie uriaşă, singur cu Krajcar şutează şi mingea trece pe lângă bară. Cameniţă face a doua schimbare în minutul 75, îl scoate pe Stancu şi îl bagă în teren pe juniorul Oncea.

La interval de două minute se înscriu trei goluri. Tonul îl dă Gabor de la Semlac urmat de Rancu, cu o execuţie frumoasă la vinclu apoi Nica închide tabela în minutul 88.

Victoria Zăbrani Semlacana Semlac s-a încheiat cu rezultatul de egalitate 4-4.

La meciul de juniori: VICTORIA ZĂBRANI - SEMLECANA SEMLAC 1-4.

VICTORIA: Krajkar Alexandru - Mizulescu Moise, Mîţ Florin, Moţ Adrian, Edu Ovidiu, Ungur Marius, Hodan Gheorghe, Schmidt Dacian, Dragoş Bogdan, Talpaş Cosmin (Rancu Raul '46), Stancu Preda (Oancea Alex '76),

Antrenor: Gheorghe Cameniţă

Rezerve: Deffert Dan, Rancu Raul, Gîdea Nicolae, Oancea Alex.

Au marcat: Talpaş (min.30), Hodan (min.46), Schmidt Dacian (min.59), Rancu Raul (min.88) Cartonaşe Galbene: Ungur Marius '23; '23, Mîţ Florin '70.

Caronaş roşu: Ungur Marius '23.

SEMLECANA: Moţ Florin (Guşet Sebastian'19) - Petrilă Alexandru, Vlădu Vicenţiu (Gybnar Ştefan'46), Iftimie Lucian, Giulău Florin, Nica Ionel, Gabor Sandu, Fekete Patrik, Gabor Viorel, Pei Codrin (Fenveşi Arpad'46), Volocaru Alin (Ileana Valentin'28)

Antrenor: Condor Adrian

Rezerve: Guşet Sebastian, Gybnar Ştefan, Ileana Valentin, Fenveşi Arpad.

Au marcat: Peii Codrin (min.3), Nica (min.18; 89 ), Gabor (min.86).

Cartonaşe Galbene: Iftimie Dacian '80

Arbitru:         Ardelean Mircea Florin

Asistent 1:    Vesa Florin Pavel